fotograf ślubnyKiedy staramy przypomnienie sobie jakiegoś zdarzenia w naszym umyśle pojawiają się obrazy, myślimy nimi. Niektórzy z nas dysponują pamięcią ejdetyczną, fotograficznym zapisem zdarzeń, sytuacji, dźwięków, które potrafią odtworzyć z mistrzowską dokładnością. Posługujemy się również obserwacją fotograficzną, dokładnym zapisem danego fragmentu rzeczywistości. Pamiętamy fotografie ślubne  rodziców oraz protoplastów naszego rodu przeglądane w pożółkłych albumach, wyjmowane ze starych pudełek przechowywanych na strychu. Choć tych ludzi już nie ma, żyją w naszej pamięci dzięki cudownemu osiągnięciu cywilizacji  - fotografii. Zdjęcia z wakacji, morze, góry, obce lądy- wystarczy jeden rzut oka, aby w ułamek sekundy poczuć ciepło promieni słonecznych i beztroskę minionego lata. Zdjęcia  z ważnych uroczystości, szczególnie tych symbolizujących otwarcie nowego okresu w życiu – fotografie ślubne mają w sobie magię podniosłej chwili.

 

fotograf Jelenia GóraKiedy już opadną emocje, a goście wyjadą, zostaje nam namacalny dowód naszego przeżycia. Po fotografie ze ślubu sięgamy w wielu momentach naszego życia: kolejne rocznice, narodziny dzieci, odwiedziny znajomych, a także, gdy  chcemy sobie przypomnieć dlaczego jeszcze tkwimy w związku z tym mężczyzną, lub tą kobietą. Wracamy pamięcią do tamtych czasów, wtapiamy się w tło fotografii ślubnej i już wiemy co kiedyś nas zachwyciło w drugiej osobie. Gdy wyjeżdżamy w daleką podróż przeważnie pamiętamy o zabraniu kilku zdjęć najdroższych nam osób, być może dziadkowie z pietyzmem pakują do walizki fotografię ze ślubu wnuczki.

Kilkadziesiąt lat temu, fotografia miała inny wymiar, z duszą na ramieniu czekało się, aż świat z kliszy będzie już naszą własnością. Obecnie robimy od kilkuset do kilku tysięcy zdjęć na ślubie, dokonujemy selekcji, poprawiamy. Efekt końcowy zależy nie tylko od praktycznych umiejętności fotografa, ale przede wszystkim od jego wrażliwości i wyobraźni. Wybierając więc kronikarza ważnych w naszym życiu uroczystości, nie powinniśmy szczędzić środków, gdyż, to czego nam nikt nie odbierze - nasze wspomnienia – warte są każdej sumy. Czyż nie?

Fotograf weseleGdy nas już nie będzie ta sama fotografia ślubna w którą z taką czułością się wpatrywaliśmy, będzie w delikatnych rączkach naszego prawnuczka i pewnie chcielibyście, by był z was wtedy dumny i czuł choć część emocji, które to były waszym udziałem, a tego potrafi dokonać jedynie profesjonalista z wrażliwością artysty.

Fotografia ślubna Jelenia Góra, Karpacz, Szklarska Poręba, Legnica, Zgorzelec, Wałbrzych, Wrocław.
Żadne ze zdjęć zamieszczonych na tej stronie nie może być kopiowane, publikowane, reprodukowane i wykorzystywane w jakikolwiek sposób bez pisemnej zgody autora.
Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Copyright © 2012.